EDEXCEL İlkokul (iPrimary)

 

EDEXCEL iPrimary

 

Edexcel İngiltere’nin en büyük akademik ve mesleki derece onay ( akreditasyon ) kuruluşudur.

Edexcel ismi “educational” (eğitimsel) ve “excellence” (mükemmellik) sözcüklerinden oluşur.

Edexcel programları; her alanda farklı seviyelerde ve sürelerde programlardan oluşur.  Modüler yapılanma yani ayrı ayrı uzmanlıklara ait ünitelere sahiptir.

Mesleki ve akademik ilerleme olanağı sağlar. Ünite içerikleri, öğrenme kazanımları, derecelendirme kriterleri, sunumlar, değerlendirmeler, faydalı kaynaklar, temel beceriler sistemin yapı taşlarıdır.

Edexcel, dünyanın herhangi bir noktasında denetiminde bulunan eğitim kurumlarını aynı kalite ve amaçlara sahip hale getiren ve mezunlarını diğer EDEXCEL merkezlerinde eğitim görenlerle aynı eğitim seviyesine yükselten sistemdir.

Programlar, öğretmenlerin kolay planlamaları ve uygulamalarına olanak verecek şekilde yapılandırılmıştır. Edexcel öğrencide öğrenme istekliliğini artıran  ve velilere gelişimleri hakkında geri bildirim vermeyi sağlayan bir içeriğe sahiptir. Edexcel kazanımları değerlendirme ve teorik, pratik edinimleri ölçme  olmak üzere iki değerlendirme modeli sunmaktadır.

Edexcel dünya genelinde 100 Ülke ve 25.000 Okul tarafından kabul görmektedir. Ayrıca birçok iş yeri ve yüksek öğrenim kurumu tarafından da tanınmaktadır.

"Edexcel International Primary” nedir? 

Uluslararası okullar için özel olarak tasarlanan Edexcel Anasınıfı-İlkokul Eğitim Programı; İngilizce, Matematik ve Fen Bilimleri dersleri için kullanılabilmektedir. İngiltere Ulusal Eğitim Programı Key Stage 2 temel alınarak hazırlanan bu program, öğretmenler için uygulanması kolay bir çalışma alanı ve gelişimin izlenmesine olanak tanıyan yöntemler sunarken, öğrenciler için de geniş kapsamlı bir eğitim sağlamaktadır.

Okulumuzda Person Edexcel programları 2012 yılından itibaren Anasınıfından başlayıp 8.sınıfa kadar devam etmektedir. Aynı zamanda okulumuz Person Edexcel sınav merkezidir.

 

 

Jale Tezer Koleji