Our Goals

6 yaş gruplarımızın ilkokula hazırlık çalışmalarında öncelikli hedefimiz çocuklarımızın ince motor becerilerini geliştirmek ve hızlandırmaktır. Çocuklarımıza masada doğru oturuş şeklini ve önemini kavratma, kalem tutma becerisi (bilek egzersizleri, parmak alıştırmaları, havada çizgiler, hayali çizgiler, görsel tabletler ve eğitsel oyunlarla yer yön duygusunu geliştirici çalışmalar vb) kazandırılmaktadır.

Bu çalışmalarla çocuklarımızın yazı yazma ergonomilerini desteklemekteyiz. Yine aynı şekilde bilişsel test kitapları ve çalışma sayfaları ile bu çalışmalara yer vermekteyiz. El sanatları ve görsel sanatlar dersimizde bol bol makas tutma ve makas kullanma, yırtma yapıştırma, boyama, şekil verme, katlama alıştırmalarına yer verilmektedir. Projelerimiz bünyesinde 2 ve 3 boyutlu etkinlikler çocuklarımızın el becerilerini desteklemektedir.

Okuma yazmaya hazırlık çalışmalarında Montessori eğitimiyle paralel olarak ses eğitimi çalışmaları (doğru kalem tutma, düzgün çizgiler çizme, kağıt üzerinde baskıyı azaltma, kum havuzunda el egzersizleri, seslerin yazılış yönleri vb) yapılmaktadır. Bu etkinlikler kapsamında ayrıca montessori dersimizde 5 duyumuza hitap eden duyu materyalleri ile görsel, işitsel, dokunsal becerileri geliştirici çalışmalar, pratik hayat aktiviteleri ile fermuar çekme, düğme ilikleme, ayakkabı bağlama vb, matematiksel zekamızı geliştirici matematik materyalleri ile diğer derslerimizi destekleyici çalışmalar yapılmaktadır.

logo